
COVID, czy Post-COVID? Polska, wrzesień 2021 - briefing Polskiego Towarzystwa Postępów Medycyny - MEDYCYNA XXI
BEZPŁATNA REJESTRACJA
TERMIN: 7 września godz.15:00
AGENDA
- Jakie wyciągnęliśmy wnioski z dotychczasowych fal koronawirusa?
- Jakie rozwiązania w tym czasie się sprawdziły, a jakie nie?
- Czego możemy się spodziewać w najbliższym kwartale, roku, kilku lat? Możliwe scenariusze.
- Jakie innowacje mogą nam pomóc w walce z koronawirusem?
GOŚCIE
prof. dr hab. n. med. Krzysztof J. Filipiak - kardiolog, internista, hipertensjolog, farmakolog kliniczny (4 specjalizacje); profesor zwyczajny w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM); były Prodziekan i Prorektor WUM, prezes Polskiego Towarzystwa Postępów Medycyny - Medycyna XXI, wiceprzewodniczący Rady Naukowej Instytutu Reumatologii, Geriatrii i Rehabilitacji w Warszawie. Tytuł naukowy profesora otrzymał w 37. roku życia, będąc w chwili mianowania najmłodszym profesorem kardiologii w Polsce. Autor ponad 400 publikacji indeksowanych w bazie PubMed, w tym ponad 30 prac na temat COVID-19.; wg Google Scholar (lipiec 2021): 6639 cytowań, Hirsch index 38.
dr hab. n. med. Tomasz Dzieciątkowski - wirusolog, mikrobiolog, diagnosta laboratoryjny; adiunkt w Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Lekarskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autor ponad 100 prac indeksowanych w PubMed, poświęconych przede wszystkim problematyce zakażeń wirusowych, współautor podręczników m.in.: „Mikrobiologia lekarska” (2014), „Choroby wirusowe w praktyce klinicznej” (2017) czy „Zapobieganie i leczenie zakażeń szpitalnych w onkologii” (2018). Autor strony popularnonaukowej poświeconej zagadnieniom związanym z wirusologią, „Trust me I’m a Virologist”. Obaj Goście są redaktorami pierwszego polskiego podręcznika opisującego stan wiedzy na temat koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wywoływanej przez niego choroby COVID-19, pt. „Koronawirus SARS-CoV-2 - zagrożenie dla współczesnego świata”.
dr n. med. Aleksandra Gąsecka-van der Pol - absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, autorka ponad 90 artykułów opublikowanych w prestiżowych zagranicznych czasopismach, w tym „Circulation Research”, uznana w rankingu ForbesWomen za jedną ze stu wybitnych kobiet roku 2020. Jest laureatką licznych grantów i stypendiów naukowych realizowanych w Wiedniu, Zurichu i Amsterdamie. Główna badaczka w kilku wieloośrodkowych badaniach klinicznych. Członkini zarządu „Young Thrombosis Researchers Group” Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Na co dzień pracuje w I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. W chwili obecnej odbywa staż w zakresie kardiologii interwencyjnej i diagnostyki obrazowej w Akademickim Centrum Medycznym w Utrechcie.
PROWADZENIE
Michał Dobrołowicz
ORGANIZATOR
PARTNERZY